Szlak Maryjny

BIAŁYSTOK - 15 km - SUPRAŚL - 12 km - SOKOŁDA -
52 km - RÓŻANYSTOK - 61 km - ŚWIĘTA WODA -
45 km - KRYPNO - 47 km - JUCHNOWIEC - 10 km - BIAŁYSTOK
Wyjazd - godz. 8.00
Powrót - godz. 19.00
CAŁA TRASA - ok. 242 km
Białystok Różanystok Św.Woda
Krypno Juchnowiec
Proponuję rozpocząć pielgrzymkę od Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku.
Tu bowiem znajduje się wierna kopia słynnego Obrazu "Matki Bożej Ostrobramskiej". Ponadto spotkanie w świątyni-sanktuarium już na początku pielgrzymki stwarza wspaniałą możliwość do wspólnej modlitwy przed wyruszeniem w dalszą drogę z Maryją i do Maryi
m_sanktu.jpgDLACZEGO DO RÓŻANEGOSTOKU PRZEZ SUPRAŚL?

Najkrótsza droga do Różanegostoku, umożliwiająca najbardziej ekonomicznie wykorzystać zasoby naszych portfeli, wiodłaby z pewnością przez Świętą Wodę. Ja jednak wolę inną trasę. Dlaczego? Z trzech powodów. Po pierwsze, nie lubię kilka razy podczas jednej wyprawy przemierzać te same ścieżki, po drugie jadąc przez Supraśl można obejrzeć zabytkowy klasztor i cerkiew będące obecnie w rękach Braci Prawosławnych, a następnie w Sokołdzie zatrzymać się na chwilę, by zwiedzić wyjątkowe arboretum, po trzecie, krajobrazy oglądane przez okno samochodu, zwłaszcza okolic Supraśla, są naprawdę warte nadrobienia tych paru kilometrów.


Zapraszam więc na szlak do Różanegostoku przez Supraśl. Zaś w drodze powrotnej będziemy mieli jeszcze na pewno okazję napić się ze źródła w Świętej Wodzie.

TRASA KRÓTSZA, MNIEJ ZAWIŁA I ŁATWIEJSZA DO REALIZACJI MNIEJSZYM WYSIŁKIEM (POLECANA PRZY PIELGRZYMKACH DZIECI - POMIJA SUPRAŚL):
BIAŁYSTOK - ŚWIĘTA WODA - RÓŻANYSTOK - KRYPNO (zjazd z trasy Suwałki-Białystok w Korycinie, dalej przez Jasionówkę, Knyszyn)- JUCHNOWIEC

OCZYWIŚCIE, MOŻNA SOBIE USTALIĆ INNĄ KOLEJNOŚĆ NAWIEDZANYCH SANKTUARIÓW LUB UCZNIĆ TO ETAPAMI

strona główna | stacja I - Białystok | stacja II - Różanystok |
stacja III - Św. Woda | stacja IV - Krypno | stacja V - Juchnowiec |

strzałka.gifTutaj kliknij, aby wysłać list do autora strony